טל: 03-5622980
דף הבית > מאמרים

מאמרים

תמ"א 38  ומקרקעין - מאמרים:

כחלק ממומחיותו של משרדנו בתחום דיני המקרקעין בכלל ובתחום תמ"א 38 בפרט אנו מתבקשים, מעת לעת, לפרסם מאמרים בסוגיות מעניינות בתחומים אלו. אנו מוצאים לנכון לכתוב מאמרים ובהם להביע את דעתנו לגביי פסיקה חדשנית, או הצעות לתיקוני חקיקה המבוססות על ניסיונו הרב שצברנו בפרקטיקה. אתם מוזמנים לקרוא את המאמרים הבאים בתחומי מקרקעין, תמ"א 38, תמ"א 38/2 פינוי בינוי, הפקעת קרקעות ועוד.

 

אם בארזים נפלה מרפסת, מה יגידו דיירי התמ"א?אם בארזים נפלה מרפסת, מה יגידו דיירי התמ"א?

עוד רבות ידובר על הכשל שגרם לקריסת המרפסות בפרוייקט "פארק חדרה" לפני כחודש. היזם (גינדי השקעות) והקבלן המבצע (חברת אורתם  סהר) יתווכחו האם הכשל הוא בביצוע, או שמא בתכנון, ועל מי לשאת בו..  
 

דייר סרבן בפרוייקט תמ"א 38 2דייר סרבן בפרוייקט תמ"א 38/2:

מה עושים עם דייר סרבן בפרוייקט תמ"א 38/2? לאחר שבית המשפט הביע את דעתו כי הוא לא יקבל סחטנות במסווה של סרבנות, גם המחוקק מנסה לספק פתרונות..

פינוי – בינויפינוי – בינוי:

עסקאות של פינוי – בינוי הן ללא ספק הדרך היסודית והעמוקה ביותר להתחדשות עירונית. בהתאם למדיניות התכנון הארצית, כפי שבאה לידי ביטוי בתכניות מחוזיות ובתכנית המתאר הארצית, תמ"א 35, חלק משמעותי מהבינוי העתידי של ישראל..

תכנון פרוייקט פינוי בינוי עד לשלב קבלת היתרי בניה, וודאות ולו"זתכנון פרוייקט פינוי בינוי עד לשלב קבלת היתרי בניה, וודאות ולו"ז:

קיימים שני מסלולים ליישום או קידום תוכניות של פינוי בינוי, האחד – מסלול הכרזה מכוח חוק התכנון והבניה, אשר היזומה לנקיטתו באה מצד משרד השיכון, ולפיו הממשלה רשאית להכריז בצו על שטח כעל מתחם לפינוי לשם בינוי..

הטבות מס בפינוי בינוי– מיסוי מקרקעין והיטל השבחההטבות מס בפינוי בינוי– מיסוי מקרקעין והיטל השבחה:

בכל הנוגע לפרויקטים של פינוי-בינוי, שר הפנים ושר הבינוי והשיכון, בהסכמת הרשות המקומית, רשאים לקבוע כי במתחם לפינוי ובינוי לא תחול חובת תשלום היטל השבחה, וזאת בהתאם לפרמטרים המפורסמים על ידי הוועדה הבינמשרדית להתחדשות עירונית.. 

תמ"א 38 2: השרירותיות שבשולי הגבולתמ"א 38/2 : השרירותיות שבשולי הגבול

מהו הגודל המינימלי של בניין שעליו חלה תמ"א 38, מה חידש תיקון 2 לתמ"א (המכונה תמ"א 38 2 ) ומה קורה כאשר מנסים למקסם את זכויות הבנייה באיצטלה של צורך בחיזוק הבניין? כל התשובות במאמר..
 

צעד קדימה שניים אחורה – מיסוי עסקאות תמ"א 38/2

צעד קדימה שניים אחורה – מיסוי עסקאות תמ"א 38/2:

דומה כי המחוקק אשר ביקש לצנן את שוק הנדל"ן באמצעות ביטול הפטור ממס שבח למי שברשותו יותר מדירת מגורים אחת, הרים עוד מכשול בדרך לביצוע פרוייקטים של הריסה ובנייה מכוח תמ"א 38/2 
 

הפקעת קרקעותהפקעת קרקעות:

הפקעת מקרקעין הינה אחד האקטים הקיצוניים והקשים ביותר של פגיעה בזכויות הקניין של הפרט. מנגד, כלי זה הינו כלי חיוני להבטחת אינטרסים רחבים של הציבור בכללותו, לשם סלילת כבישים, מסילות ברזל לרכבות, בניית גנים, בתי ספר, בתי חולים ומבני ציבור וכיו"ב.

החשש מפני רעידות אדמה בישראל:

למרבה הצער, רעידות אדמה בישראל הינן חלק מהמציאות הגיאולוגית של האזור, והמדינה אף מועדת לרעידות בדרגות החמורות ביותר שגורמות לנזק בחיים וברכוש.

האם אני זכאי לפטור ממס שבח?

חוקי מיסוי מקרקעין מפרטים באופן מלא מי זכאי לקבל פטור ממס שבח מלא או חלקי. לכן, לפני מכירת דירה חשוב להבין את משמעותו של מס שבח ולדעת אם גם אתם זכאים להטבה.

התחדשות עירונית:

בשנים האחרונות יוצאים אל הפועל פרויקטים רבים של התחדשות עירונית, המגובים בתמיכת הרשויות המקומיות, העירייה ואף הממשלה.

תוספת ממ"ד בתמ"א 38:

ממ"ד הינו ראשי התיבות של מרחב מוגן דירתי. הכוונה היא לחדר מבטון מזוין שנבנה עם הדירה במקור או שנבנה בהמשך בתור תוספת ממ"ד.

היתרונות בהוספת מעלית במסגרת תמ"א 38:

הוספת מעלית היא חלק מרכזי במסגרת התמ"א, והמעלית משפרת את איכות החיים ומעלה את ערך הנכס. 

 

השאר פרטים לשיחת ייעוץ
מחשבון תמ"א 38
קצת עלינו
המשרד מתמחה בתחום המקרקעין על כלל ענפיו, וצבר ניסיון רב בייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים בתחום תמ"א 38 ומסייע להם החל מהשלבים ההתחלתיים ועד לכריתת הסכם וביצועו בדרך למימוש זכויותיהם לפי הוראות התמ"א.
צרו קשר