טל: 03-5622980
דף הבית > תמ"א 38 > תמ"א 38 – סדר פעולות

תמ"א 38 – סדר פעולות

תמ"א 38 – סדר פעולות

לאחר שהבנתם כי חיזוק ביתכם הוא, בראש ובראשונה, אינטרס שלכם ושל שאר בעלי הדירות בבניין עליכם לבצע מספר צעדים כדי "להתניע" את התהליך ולצאת לדרך שבסופה ביתכם יעמוד בתנאי תקן 413 ויהיה מחוזק כנגד רעידת אדמה, דירתכם תורחב בהתאם לתמ"א ותזכו למעלית ולתמורות אחרות, הכל בהתאם לנתונים הייחודיים של הבניין בו מצויות דירותיכם ואפשרויות המשא ומתן שלכם.

ראשית, עליכם לבדוק האם ניתן היתר בנייה לבניין שלכם לפני 01.01.1980.
שנית, עליכם לבחון את נכונות הדיירים להתקשר עם יזם בהסכם לפי תמ"א 38
שלישית, עליכם למנות נציגות מצומצמת אשר תשמש כצינור המקשר בין נותני השירותים השונים (עו"ד, יזם, אדריכל, מפקח) לבין הדיירים. הנציגות חייבת להתנהל בשקיפות והגינות ולהיות מחויבת להוצאת הפרוייקט מן הכוח אל הפועל. חשוב לחתום על טופס הסכמה עקרונית הגם שהחתימה על הטופס אינה מחייבת את הבעלים להתקשר בהסכם לפי התמ"א, נכונות לחתום על טופס ההסמכה מעידה כי קיימת רצינות ומחויבות של הדיירים לביצוע ההסכם.
רביעית, בשלב זה עליכם לבחור משרד עורך-דין, בעל נסיון מוכח בתחום, אשר ילווה אתכם בתהליך, יבחן את ההצעות של היזמים הפוטנציאלים, יישא וייתן לגביי תנאי החוזה וחשוב מכל, ידאג לקבל עבורכם בטוחות לכך שהפרויקט שלכם יתבצע בהתאם לתנאים שסוכמו ביניכם לבין היזם.
חמישית, יש לבחון ולהשוות בין מספר הצעות שקיבלתם מיזמים פוטנציאלים. חשוב לקחת בחשבון לא רק את שוויה הכלכלי של ההצעה, אלא גם את ניסיונו של היזם, חוסנו הכלכלי, אופן הביצוע (עצמאי או באמצעות קבלן ביצוע) ופרמטרים נוספים.
 
 
לקריאה נוספת:

 

למעבר לפורום תמ"א 38>>

השאר פרטים לשיחת ייעוץ
מחשבון תמ"א 38
קצת עלינו
המשרד עוסק בתחום המקרקעין על כלל ענפיו, וצבר ניסיון רב בייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים בתחום תמ"א 38 ומסייע להם החל מהשלבים ההתחלתיים ועד לכריתת הסכם וביצועו בדרך למימוש זכויותיהם לפי הוראות התמ"א.
צרו קשר