טל: 03-5622980
דף הבית > תמ"א 38 > תמ"א 38 הסכמת דיירים

תמ"א 38 הסכמת דיירים

הסכמת דיירים ל - תמ"א 38
בפרוייקט תמ"א 38 הסכמת דיירים היא יסוד חשוב אשר בלעדיו קשה לממש את ביצוע התמ"א. בפרוייקט תמ"א 38 הסכמת דיירים חשובה בשלבים שונים כגון: שלב גיבוש נציגות בית מוסכמת, שלב המשא ומתן עם היזם, שלב הכנת התוכניות עד להגשת בקשה להיתר בנייה לוועדה המקומית ועוד.
אחוז הסכמת הדיירים הדרוש משתנה בהתאם לסוג תוכנית החיזוק הנדרש. קיימים שלושה סוגים של עבודות חיזוק בחוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה) תשס"ח - 2008 אשר כל אחד מהם מציב רף הסכמת דיירים אחר.
הקושי המרכזי ביחס לאחוז הסכמת הדיירים הנדרש, נוגע בדרך כלל, למימוש זכויות בניה נוספות, מעבר לזכויות המוקנות מכוח תמ"א 38, כגון - הקמת חדרי יציאה על הגג מכוח תכניות בניין עיר מקומיות. יחד עם זאת, קיימות אפשרויות להתגבר על התנגדות מצד מיעוט בעלי הדירות גם ביחס למימוש זכויות אלה, וכן קיימת הצעה בשלבי חקיקה לתיקון תמ"א 38 לפתרון בעיה זו.

טבלת פעולות תמ"א 38 הסכמת דיירים:

פעולה הסכמת דיירים נחוצה
ביצוע עבודות חיזוק ללא תוספת בנייה רוב רגיל
ביצוע עבודות חיזוק תוך הרחבת הדירות הקיימות בבניין                      60% מהדירות בבית המשותף
ניצול זכויות מכוח התמ"א, קרי ביצוע עבודות חיזוק תוך הוספת דירות 2/3 מהדירות שאליהן צמודים 2/3 מהרכוש המשותף ובכפוף לכך שההחלטה אושרה על ידי המפקחת על המקרקעין.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לחצו כאן להורדת טפסים שימושיים והסכמים לתמ"א 38.

 

לקריאה נוספת:

למעבר לפורום תמ"א 38>>

השאר פרטים לשיחת ייעוץ
מחשבון תמ"א 38
קצת עלינו
המשרד עוסק בתחום המקרקעין על כלל ענפיו, וצבר ניסיון רב בייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים בתחום תמ"א 38 ומסייע להם החל מהשלבים ההתחלתיים ועד לכריתת הסכם וביצועו בדרך למימוש זכויותיהם לפי הוראות התמ"א.
צרו קשר